Pucz nie pucz?

Ciekawe czy taktyka białorusko rosyjska fajną ustawkę zrobiła przerzucenie sił na białoruś przez co otwarcie frontu północnego? Czeba pamiętać że ukraina odsłoniła w wyniku ego troche swoich pozycji idąc na całość...
nie można zapomnieć o pseudoumocnieniach od strony brzeszcia na bialorusi... jak byście rozegrali przerzut wojska na inny front tak by nikt się nie zorientował ? ;)

To bardzo prawdopodobny scenariusz, za nim przemawia to ze działania szefa grupy Wagnera, są całkowicie nieracjonalne. Jeśli on rzeczywiście zamierzał zakatować Moskwę, to wiedział ze gra va banque i niepowodzenie oznacza jego fizyczna eliminacje. Putin nie zapomni i Prigożin już jest trupem. To oczywiście całkowicie niemożliwy scenariusz wydarzeń. bo zakłada ze tak inteligentny gość jak Prigożin, nagle stał się idiotą. Bo za pucz, czaka go herbata z polonem. Jeśli odrzucimy ten całkowicie nierealny scenariusz, to pozostaną nam dwie możliwości:

  • Ktoś zagrał w dobrego i złego policjanta z Prigożinem i ten zaczął pucz bo np.: już wiedział ze jest przeznaczony do likwidacji - wiec uznał ze nic nie ryzykuje. Z drugiej strony jakaś siła zapewniła go o jej poparciu, co skłonił zdesperowanego Prigożina do samobójczego planu puczu. To bardzo naciągana hipoteza.
  • Druga możliwość jest taka ze to kolejny plan Rosjan jak wszystkich oszukać, o czym pisał mój przedmówca.